Header
Category: 
Sort by: 

Stephens, Walter Principal
Dykes, Dustin Assistant Principal of Instruction
Simmons, Tonja Assistant Prinicipal
Moore, Jami Instructional Coach
Johnson, Patrena Thomson Middle/School Counselor

Alexander, Elizabeth 7th World Geography
Bailey, Dellissima Special Education Teacher
Bartlett, Robbie 6th Grade Math
BOLDEN, PATRICIA English Language Arts Teacher
Bowie, Deborah 6th Math/Science SPED
Cape, Leigh Family and Consumer Sciences Teacher
Clay, Latasha 7th Math
Collins, Donique 6th grade social studies
Coody, Cheryl Special Educaiton Teacher
Copeland, Priscessa Speech Therapist
Counselman, Darron Science Teacher 7th grade
Draper, Sarah English Language Arts Teacher
Duncan, John Thomson Middle School/6th Grade Science
Durden, Patti SID/PID Teacher
Earl, Roderick English Language Arts Teacher
English, Myra Special Education ELA Teacher
Ferguson, Leshan Gifted Department Chair, Gifted Science (7th & 8th Grade)
Fleming, Erica Science Teacher
Freeman, Arie Math Teacher
Fulton, Tracy Language Arts 7th Grade
Golden, Jessica Engineering & Technology Education Teacher
Gordon, Niki English Language Arts Teacher
Grane, Phylliss 6th Grade Science
Hall, Amber Special Education Department Chair
Harris, Thalassia English Langauge Arts Teacher
Hartman, Paul Physical Education Teacher
Herron, Lianne Band Director
Holt, Kevin Social Studies Teacher
Ivory, Mark Physical Education
Jackson, Andrea English/Language Arts Teacher
Jackson, Mike Media Specialist
Jackson, Rutha Social Studies Teacher
Jones, Katherine Physical Education Teacher
Lee, Susan English Language Arts Teacher
Leslie, Daryl 7th Grade AC Math and Honors World Geography
Maddox, Christopher Choral Director
Manns, Cheryl 6th Grade Social Studies
McMillan, Terra Science Teacher/STEM Coordinator/Science Department Chair
Moody, Shawon Special Education Teacher
Moore, Jami Instructional Coach
Phelps, Travis Science Teacher
Rady, Michael Special Education Teacher
Rambo, Cliff Special Education Teacher - GNETS
Ray-Riley, Sabrina Thomson Middle/Special Educational Teacher
Reeves, Andrew Thomson Ag
Reeves, Michellie Special Education Teacher
Reid, Sharol Science Teacher
Sikes, Joseph Computers Teacher
Simpson, Cheryl English Language Arts Teacher
Smith, Lisa Special Education Teacher
Starvetsky, Shiri Math Teacher
Thigpen, Debra Math Teacher
Tillman, Brandee Math Teacher
Tinsley, Kimberly Science Teacher
Tucker, Rhonda Math Teacher
Turner, Romonica English Language Arts Teacher
Vickers, Andrea 7th Grade Language Arts
Vickers, Maxalan Physical Education Teacher
Walker, Melissa School Counselor
Walton, Jennifer Science teacher

Chadwick, Alesia Parent Involvement Coordinator
Garrett, Anita Food Service Manager
Hoagland, Christine Paraprofessional
Hoffman, Kristin Paraprofessional
Jordan, Hellaine Paraprofessional
Morris, Stephanie ISS Teacher
Pickle, Kellie Paraprofessional
Taylor, Michelle Paraprofessional